Meysüt’le dün, bugün, yarın…


MEYSÜT Meyve Süt ve Gıda Mamulleri Sanayi Ticaret A.Ş. 2002 yılında kurulmuş ve 2004 yılında UHT Süt ve Meyve Nektarı üretimi ile faaliyetine başlamıştır.

2004 yılında, 15 ton/gün ile süt üretimine başlayan işletmemiz, üretim kapasitesini hızla arttırarak, 2007 yılında üretilen süt miktarını 100 ton/gün e çıkarmıştır. Üretim kapasitesinin artmasıyla birlikte işletmeye yeni makine ve teçhizat ilave edilerek müşteri talepleri karşılanmaktadır.

Bugün 10.000 m kapalı alana sahip modern tesislerinde kalifiye personeli ile günlük 350 ton süt ve 100 ton meyve nektarı işleme kapasitesine sahip olan MEYSÜT A.Ş müşterilerimizden gelen talep ve istekler doğrultusunda işleme kapasitesini her geçen gün artırmaktadır.

Güvenli Gıda üretimi anlayışından hiçbir zaman taviz vermeyen MEYSÜT A.Ş 2004 yılında TS-EN-ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini almaya hak kazanmış ve üretimde tüm personelin gösterdiği hijyen ve özverili çalışması ile HACCP 13001 layık görülmüştür. 2007 yılında, güvenli gıda ürettiğimizi kanıtlamak amacı ile TS-EN-ISO 22000 GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMLERİ belgesi alınarak, ispatlanmıştır.

Üretiminde dünya teknolojisini kullanan MEYSÜT A.Ş, bütün mamullerini hijyenik altyapıya sahip olan tesislerinde, H.A.C.C.P normlarına uygun olarak oluşturduğu temizlik ve dezenfeksiyon kuralları çerçevesinde çalışarak, sağlıklı ortamlarda el değmeden üretmekte ve üretimin her kritik noktasını olası tehlikelerin önlenmesi için kontrol altında tutmaktadır.

Süt ve Süt Ürünleri ile Meyve Suyu Üretiminde Kalite ve Güvenlik anlayışıyla müşteri memnuniyetini ön planda tutan, doğal hammaddelerin en kıymetlisi olan sütün, doğallığını bozmadan, meyveleri doğadaki tazeliğini muhafaza ederek yüksek kalite eksenli, hijyen esaslı, çevreci ve çalışma yaşamını koruyan bir üretim anlayışıyla mevcut Pazar payını artırmayı hedefleyen, işçi-işveren-müşteri memnuniyetini sağlayarak ürünlerini dünya markası yapmayı hedeflemiş bir İşletmedir.

Geleneksel anadolu süt ürünleri lezzetlerimizi bilimsel araştırmalarımızla koruyarak ve geliştirerek; yenilerini üretmeye de devam ediyoruz kendine özgü tat ve işleve sahip onlarca ürün ürettik…


Meysüt A.Ş’ nin hammaddesini oluşturan taze süt; İç Anadolu Bölgesinin sütlerinden ve yaklaşık 12.000’i aşkın müstahsilden akşam ve sabah ayrı ayrı olmak üzere günde iki kez toplanıp, veteriner hekimler tarafından gerekli kontrolleri yapılarak, geciktirilmeden toplama merkezlerine ulaştırılmaktadır. Çok kısa bir süre içerisinde +4 C’ ye soğutulan sütler, termos kasalı tankerlerle fabrikaya taşınmakta, sağımı takiben 24 saat içerisinde de ürünlere dönüştürülmektedir.

Doğallık ilkesinden asla taviz verilmeyen Meysüt A.Ş ürünlerinde, gıda mühendisi ve süt teknologları tarafından süt alımdan başlayarak üretimin her aşaması denetlenmekte ve hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. Dolayısıyla Türk insanının özellikle aradığı taze, temiz ve kaliteli ürünleri, doğal lezzetiyle sunmaktadır.

Toplanan SÜTLER, 24SAAT içerisinde ÜRÜNE dönüştürülmektedir.

Taze sütün doğasında bulunan vitamin ve mineraller uluslararası normlarda yapılan pastörizasyon işlemi ile korunur ve UHT Tekniği ile 135-140 C’ de yüksek teknolojiye sahip üretim tesislerinde doğallığı bozulmadan ürüne işlenir. Bu bilinçle, yeterli ve dengeli beslenme için her yaşta tüketilmesi gereken süt besin değerleri korunmuş olarak üretilir.

Üretiminde dünya teknolojini kullanan Meysüt A.Ş bütün mamullerini yüksek hijyenik altyapıya sahip olan tesislerinde H.A.C.C.P normlarına uygun olarak oluşturduğu temizlik ve dezenfeksiyon kuralları çerçevesinde çalışarak, sağlıklı ortamlarda el değmeden üretmekte ve üretimin her kritik noktasını olası tehlikelerin önlenmesi için kontrol altına tutmaktadır. İşletme bünyesinde kurulmuş olan gelişmiş teknolojik imkânlara sahip Çiğ Süt, Kimyasal ve Mikrobiyolojik Analiz Laboratuarlarında Süt ve Süt Mamulleri ile ilgili mevzuatlara uygun ve tüketicinin beğenisini kazanacak nitelikte sağlıklı, kaliteli ve standart ürün elde edilebilmesi için yine çiğ süt alımından ürünlerin piyasaya arzına kadar geçen tüm aşamalarda gerekli analizleri büyük bir titizlikle yapmaktadır.

Meysüt A.Ş personeline sürekli olarak gelişen teknoloji ve hijyen konularında eğitimler verilerek gıda güvenliğini sürdürülmektedir. Meysüt A.Ş üretilen tüm ürünleri yaygın dağıtım ağı sayesinde ülkemizin dört bir tarafına uzman ellerle taşınmaktadır.

Bizim ürünlerimiz milyonlarca insanın hayatında önemli bir rol oynar. Bu felsefe doğrultusunda en iyi gıda güvenliği ve kalite kontrol sistemine (FMEA) sahibiz. Bu sorumluluk, kalite programımızın ana felsefesidir.


Gıda Güvenliği Politikası

Gıda Güvenliği Politikası’nda, Süt ve Süt Ürünleri ile Meyve Suyu üretiminde kalite ve güvenlik anlayışıyla müşteri memnuniyetini ön planda tutan, doğal hammaddelerin en kıymetlisi olan sütün, doğallığını bozmadan, meyvelerin doğadaki tazeliğini muhafaza ederek; yüksek kalite eksenli, hijyen esaslı, çevreci ve çalışma yaşamını koruyan bir üretim anlayışıyla mevcut pazar payını artırmayı hedefleyen, işçi-işverenmüşteri memnuniyetini sağlayarak ürünlerimizi dünya markası yapmak hedefimizdir.

Güvenli Gıda Üretimi

MEYSÜT A.Ş.; ürün gerçekleştirme sürecindeki tüm basamaklarda hijyen koşullarının etkin bir şekilde oluşturulabilmesi için FMEA (Failure Mode Effect Analysis) yönteminin gıdadaki uygulaması olan ve önleyiciliği temel alarak, tedarikçi zincirinden müşteriye kadar geçirilen tüm aşamalarda oluşabilecek olası fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik tehlikelerin elimine edilmesini ana ilke edinmiştir.

Hijyen Esaslı Üretim

Bu politika çerçevesinde amacımız; fabrikamızda Kalite Yönetim Sistemi’ne paralel olarak üzerinde ciddiyet ve titizlikle durulan “Hijyen Esaslı Üretim ve Gıda Güvenliği” sistemi ile temel gıda maddesi üreten işletmemizin müşterilerinin temel talebi olan güvenli gıda tüketme isteklerini karşılayarak müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlamaktır.

  • Mersis numarası   0620028143300021
  • Ticaret ünvanı      MEYSÜT MEYVE SÜT VE GIDA MAMÜLLERİ SAN.TİC.A.Ş.
  • Şirket merkezi     BARBAROS MH. EVREN CD. ÇİM SK. NO:15/2 ATAŞEHİR İSTANBUL
  • Taahhüt edilen ve ödenen Sermaye tutarı     24.000.000,00TL TAAHHÜT EDİLEN-24.000.000,00 TL ÖDENEN SERMAYE
  • Yönetim kurulu Başkan ve üyeleri BAŞKAN; Nihat Akpınar – Başkan Yardımcısı; Ebubekir Çallı Yönetim kurulu Üyeleri; İsmail Hakkı Çallı- Ahmet Serdar Aydemir
  • Bağımsız Denetime tabi olduğumuzu-BAĞIMSIZ DENETİME TABİYİZ.
  • Bağımsız Denetimi yapan firmanın bilgileri.  0860153361 VERGİ NUMARALI CAN BAĞIMSIZ DENETİM VE YEMİNLİ MALİ MÜŞ.A.Ş.

share on